rel="SHORTCUT ICON">
وبلاگ icon
X
تبلیغات
رایتل

ستارگان دروغ و خیانت

   

پشت پرده گردانندگان فرقه های مذهبی،گروه های سیاسی- اجتماعی


تورات و انجیل؛ از وحی منزل الهی و هدایتگر تا انسان نوشته ضلالت 


قرآن؛ تنها راهنمای هدایت،سعادت و تنها کتاب معتبر آسمانی حال حاضر 


فرهنگ و تمدن ایران: دروغ های باستان شناسان و مورخان خارجی


فرهنگ و تمدن بشری ؛ بازیچه ی دست مثلا روشنفکران بین المللی 


هویت ایرانی؛ تمسخر هویت هموطنان توسط بی وطنان بی هویت 


پوریم؛پاشنه آشیل توطئه های جهانی، شاه کلید سوالات بی پاسخ انسانی 


سیاست، حربه پشت پرده مزدوران خبیث برای دکوربندی دموکراتیک تبلیغی 


مسایل متفرقه تاریخ و فرهنگ و ادب و سیاست ایران و مذاهب و ادیان   به همراه مطالب خاص تازه واردان و نخستین بازدید کنندگان

 


______________________________________________________________


   اسلام و شمشیر   ترکی و فارسی   قلم و نگارش کتیبه بیستون   حمله اعراب  آنوسی خاخام  دانشگاه شیکاگو

______________________________________________________________گرامیداشت یاد و خاطره استاد نقاشی محمد غفاری معروف به کمال الملک نقاش و انتشار اسناد جدید و نامه های پراکنده کمال الملک


سیما

یکشنبه 3 شهریور 1392 ساعت 08:36 ق.ظ
برگزاری نمایشگاه اسناد همزمان با هفتاد و سومین سالروز درگذشت استاد کمال‌الملک، نقاش برجسته ایران در نیشابور

این مراسم با اجرای سرود و نماهنگ آغاز و با گلباران مقبره استاد در حضور شهردار‌ان شهرهای نیشابور و درود، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی خراسان رضوی، رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور، معاون سیاسی فرمانداری نیشابور، روسای اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور و فیروزه و جمعی از دوستداران کمال‌الملک و هنرمندان برگزار و با استقبال خوب گردشگران داخلی و خارجی و مردم نیشابور همراه شد.

مدیریت اسناد و کتابخانه ملی خراسان رضوی نیز در راستای گسترش فعالیتهای فرهنگی خود و شناساندن اهمیت اسناد به مسئولان و مردم شریف استان خراسان رضوی اقدام به برپایی نمایشگاه اسناد مربوط به استاد کمال‌المک برای نخستین بار در جوار آرامگاه وی نمود. در این نمایشگاه 26 سند و 3 قطعه عکس با موضوعات مختلف ار جمله مکاتبات ساخت آرامگاه و هزینه‌های آن، درخواست کمک‌های مالی استاد برای مدرسه صنایع مستظرفه و درخواست هنرمندان برای اظهار نظر استاد در مورد آثار آنان، در معرض دید عموم قرار گرفت که با استقبال زیاد مردم و مسئولان شهر همراه گردید.

رضا پورعبادی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی خراسان رضوی نیز به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم ضمن گرامیداشت این مناسبت و نیز شخصیت اثرگذار هنری استاد از همکاری مسئولان شهرستان در برگزاری این نمایشگاه تشکر نمود. وی ضمن اشاره به اهمیت اسناد بعنوان بخشی از هویت تاریخی، سیاسی، اجتماعی، و فرهنگی مردم و نظام سیاسی اعصار مختلف، هدف برگزاری این نمایشگاه ها را از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی استفاده محققان و پژوهشگران از اسناد بعنوان یک مدرک دست اول، استفاده هنرمندان از جلوه های هنری و بصری اسناد و نیز آگاهی و دسترسی مستقیم مردم به تاریخ عمومی عنوان نمود.

در حاشیه این مراسم جمعی از مسئولان شهرستان بویژه شهردار ، رئیس شورای اسلامی و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور با اشاره به ظرفیت های بالای فرهنگی و تاریخی این شهر و ضمن اظهار تمایل به ایجاد نمایندگی این مدیریت در شهرستان نیشابور آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن فضایی مناسب جهت این امر اعلام نمودند که مقرر گردید در صورت موافقت سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مقدمات اولیه انجام و بررسی های بیشتر جهت ارزیابی امکانات و شرایط شهرستان نیشابور صورت پذیرد.
پاسخ:
در این میان بد نبود تکلیف چشم آسیب دیده استاد را هم معلوم می کردند که چشم راست بوده یا چشم چپ؟ و جواب می دادند چرا امضای نقاشان دیگری زیر تابلوهای استاد پیدا می شود.نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
تحلیل آمار سایت و وبلاگ