rel="SHORTCUT ICON">
وبلاگ icon
X
تبلیغات
رایتل

ستارگان دروغ و خیانت

   

پشت پرده گردانندگان فرقه های مذهبی،گروه های سیاسی- اجتماعی


تورات و انجیل؛ از وحی منزل الهی و هدایتگر تا انسان نوشته ضلالت 


قرآن؛ تنها راهنمای هدایت،سعادت و تنها کتاب معتبر آسمانی حال حاضر 


فرهنگ و تمدن ایران: دروغ های باستان شناسان و مورخان خارجی


فرهنگ و تمدن بشری ؛ بازیچه ی دست مثلا روشنفکران بین المللی 


هویت ایرانی؛ تمسخر هویت هموطنان توسط بی وطنان بی هویت 


پوریم؛پاشنه آشیل توطئه های جهانی، شاه کلید سوالات بی پاسخ انسانی 


سیاست، حربه پشت پرده مزدوران خبیث برای دکوربندی دموکراتیک تبلیغی 


مسایل متفرقه تاریخ و فرهنگ و ادب و سیاست ایران و مذاهب و ادیان   به همراه مطالب خاص تازه واردان و نخستین بازدید کنندگان

 


______________________________________________________________


   اسلام و شمشیر   ترکی و فارسی   قلم و نگارش کتیبه بیستون   حمله اعراب  آنوسی خاخام  دانشگاه شیکاگو

______________________________________________________________نقش رودهای بزرگ اروپایی در حفظ سطح و میزان آب دریاچه خزر به عنوان بخشی از سرریزی آبهای طوفان نوح از محل وقوع طوفان عظیم نوح


حنیف

یکشنبه 7 مهر 1392 ساعت 07:28 ب.ظ
سلام استاد
بنا به اطلاعات دم دستی ویکی پدیا رود ولگا به تنهایی بیش از 80 درصد تغذیه ی آب دریای خزر را تشکیل می دهد. شمال این دریا بسیار کم عمق (تا پنج متر) است و کمتر از نیم درصد آب دریا در یک چهارم شمال آن واقع شده ولی در جنوب عمق حدود 1000 متر است. سرچشمه ی رود ولگا حدود 225 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و سطح آب خزر هم اینک 28 متر پایین تر از سطح آبهای آزاد است. رود ولگا با 3691 کیلومتر طول و دبی بیش از 8000 متر مکعب برثانیه طولانی ترین و پرآب ترین رودخانه اروپاست. اگر در مقطعی ناگهان هزاران کیلومتر مکعب آب وارد این چاله شده پس باید گفت رود ولگاه هزاران سال تا جنوب این دریا امتداد داشته است (تا زمان طوفان نوح) در اینصورت باید رد این رودخانه در بستر دریا قابل شناسایی باشد. حتی یافتن آثاری از تمدن در جلگه ی این رودخانه که اکنون در بستر دریا واقع شده هم دور از ذهن نیست هم اینک بیش از ده شهر بزرگ در امتداد این رود می باشد. طوفان نمی تواند چاله ای به عمق 1000 متر ایجاد کند همچنین باید پاسخی برای اکوسیستم خاص این منطقه یاقت. اگر این دریا از زمان طوفان نوح ایجاد شده, آیا جنگلهای انبوه شمال هم از آن زمان ظهور کردند؟
اگر آب طوفان تا ارتفاع 1500 متر بالا آمده از چه راهی خود را به دریای خزر رسانده است؟ کوههای زاگرس که به تنهایی 10 قله ی حدود 4000 متر دارد, آیا ارتفاع کمتر از 1500 متر هم دارد و در اینصورت آب را به کدام سمت سوق می دهد به شرق (یا مرکز فلات) یا به غرب و جنوب (که در حال حاضر تمام رودخانه ها این مسیر را دارند). اگر آب طوفان بخواهد از سمت شمال شرق ترکیه به سمت دریای خزر برود هم باید دید ابتدا توسط جلگه های دریای سیاه به دام نمی افتد؟ در اینصورت آب وارد دریای سیاه می شود نه دریای خزر.
پاسخ:
طبیعت اقالیم گوناگون، در مزور زمان و حوادث طبیعی دچار انواع تغییرات می شود و مناظر امروز عمر دراز ندارند مثلا گمان کرده اید که ولگا در زمان طوفان نیز جریان داشته است. به نقشه ای با پستی و بلندی های منطقه نگاه کنید پاسخ سئوالات تان را می یابید. ضمن این که زاگرس را وارد بازی خیالی خود کرده اید که در صورت مسئله نبود.  
 
 
 
 
 
آمون : این نوشته، مطلب قبلی در همین موضوع است :  
 
 
 نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
تحلیل آمار سایت و وبلاگ