rel="SHORTCUT ICON">
وبلاگ icon
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ستارگان دروغ و خیانت

   

پشت پرده گردانندگان فرقه های مذهبی،گروه های سیاسی- اجتماعی


تورات و انجیل؛ از وحی منزل الهی و هدایتگر تا انسان نوشته ضلالت 


قرآن؛ تنها راهنمای هدایت،سعادت و تنها کتاب معتبر آسمانی حال حاضر 


فرهنگ و تمدن ایران: دروغ های باستان شناسان و مورخان خارجی


فرهنگ و تمدن بشری ؛ بازیچه ی دست مثلا روشنفکران بین المللی 


هویت ایرانی؛ تمسخر هویت هموطنان توسط بی وطنان بی هویت 


پوریم؛پاشنه آشیل توطئه های جهانی، شاه کلید سوالات بی پاسخ انسانی 


سیاست، حربه پشت پرده مزدوران خبیث برای دکوربندی دموکراتیک تبلیغی 


مسایل متفرقه تاریخ و فرهنگ و ادب و سیاست ایران و مذاهب و ادیان   به همراه مطالب خاص تازه واردان و نخستین بازدید کنندگان

 


______________________________________________________________


   اسلام و شمشیر   ترکی و فارسی   قلم و نگارش کتیبه بیستون   حمله اعراب  آنوسی خاخام  دانشگاه شیکاگو

______________________________________________________________


انتشار اخبار مستند تختگاه هیچ کس در سایت های خبری

توسعه دیدگاه‌های تازه (۲)

به دنبال ساخت فیلم تختگاه هیچ‌کس با همکاری استاد ناصر پورپیرار از سوی آقای مجتبی غفوری، مستند ساز، دو خبر زیر در این مورد در سایت مرجع متخصصین ایران و سایت امید نیوز منتشر شد:

 

 http://www.irexpert.ir/Webforms/News/NewNewsDetail.aspx?EvID=19819 

 

 

بازشناسی تخت جمشید از نگاه ناصر پورپیرار در فیلم مستند «تختگاه هیچ‌کس!»

 

ناصر پورپیرار، مورخ دگر اندیش و مؤلف مجموعه کتاب‌های «تأملی در بنیان تاریخ ایران»، اخیراً با ساخت یک فیلم مستند درباره مجموعه تخت جمشید با نام «تختگاه هیچ‌کس!» بازخوانی و بازشناسی ملی این بنای باستانی را وارد مطالعه‌ای جدید و تأثیر گذاری کرده است. پورپیرار پیش از این در قسمت اول کتاب ساسانیان از مجموعه «تأملی در بنیان تاریخ ایران»، با ارائه عکس‌های قدیمی متعدد و متنوع از تخت جمشید، مدخل‌ها و زوایای باورنکردنی و تازه‌ای را در شناخت دوباره این سایت باستانی گشوده بود که هر کدام از آن مدخل‌ها می‌توانند زمینه یک مطالعه طولانی مدت و نوین را فراهم آوردند. از جمله موضوعات اساسی کتاب مذکور اثبات این نکته بود که باستان شناسان یهودی غربی طی حفاری‌هایی که از زمان رضاشاه در تخت جمشید انجام داده‌اند، بخش عمده از قسمت‌های خشتی و پیش از هخامنشی سایت تخت جمشید را با هدف معرفی این تختگاه به عنوان یک بنای صرفاً هخامنشی، از بین برده‌اند. پورپیرار با بررسی عکس‌های قدیمی باقی مانده از دوران حفاری‌های تخت جمشید و مقایسه آن‌ها با عکس‌های زیگورات‌ها و دیگر ابنیه خشتی عیلامی این مدعا را طرح می‌‌کند که پیش از هجوم هخامنشیان، در سایت تخت جمشید یک زیگورات معظم عیلامی وجود داشته است که هخامنشیان با تخریب آن به ساخت مجموعه سنگی حاضر دست زده‌اند و پس از آن‌ها باستان شناسان یهودی معاصر با برچیدن کامل بقایای خشتی ابنیه عیلامی تخت جمشید، این سایت کهن را به طور کامل هخامنشی معرفی کردند و ردپای نابودی عیلامیان به دست هخامنشیان و بخش عمده‌ای از تاریخ ایران زمین را از بین بردند. موضوع اساسی دیگر و تازه‌ای که ناصر پورپیرار در کتاب‌ها و یادداشت‌های وبلاگی خویش (به آدرس naria.blogfa.com) و اخیراً در فیلم «تختگاه هیچ‌کس!» مورد توجه قرار داده است، مبحث ناتمام بودن کاخ‌های تخت جمشید است. این بحث که به خودی خود می‌تواند مسیر شناخت هخامنشیان و بخش عمده‌ای از تاریخ ایران را به طرزی باورنکردنی تغییر دهد، بر اساس توجهات تازه و دقیق به نشانه‌های معماری بی‌شمار از بناهای سنگی تخت جمشید که به طور واضح ناتمام مانده‌اند، شکل گرفته است و به طور کامل اثبات می‌کند که هرگز هیچ قسمتی از کاخ‌های تخت جمشید بیش‌تر از 40 درصد ساخته نشده‌اند. اثبات این نکته به طور طبیعی کلیه اطلاعات موجود درباره تخت جمشید و داستان‌هایی نظیر برگزاری مراسم نوروز در آن‌جا را در زمره افسانه‌هایی معرفی خواهد ساخت که مورخین یهودی معاصر برای گم‌کردن ردپای نابودی‌های ناشی از هجوم هخامنشیان به تمدن‌های ایران و بین‌النهرین و واقعه «پوریم» و تاریخ‌سازی‌های هخامنشی محور و سلطنت محور و ایجاد شکاف میان ملل مسلمان منطقه از طریق تولید تفکرات قوم پرستانه، ساخته‌اند. در این فیلم، در حقیقت تصویر با بیننده حرف می‌زند و او را قادر می‌سازد تا ضمن دیدن حقایقی که تاکنون به عمد از نگاه ایرانیان پنهان نگاه داشته شده‌اند، دریابد که غربی‌ها و یهودیان و دنباله‌ورهای داخلی آنان چه‌گونه به طور پنهانی و با استفاده ابزاری از علوم باستان شناسی و تاریخ به ایجاد هویت‌های کاذب و ساختگی برای ملت ایران دست زده‌اند. این فیلم را به طور رایگان می‌توانید از سایت‌های naria.ir و narina.ir دریافت کرده و یا از انتشارات کارنگ (تلفن 66406183 ) تهیه کنید.

 

http://www.omidnews.ir/d.asp?id=10667 

 

 

تختگاه هیچ کس! نگاهی نو به تخت جمشید

 

ساخت و پخش فیلمی تحت عنوان تختگاه هیچ کس! با تلاش عده ای از دانش‌جویان هنر باعث ایجاد مباحثی نوین پیرامون مسایل میراث فرهنگی کشور شده است.
به گزارش خبرنگار مرکز خبری امید، این فیلم سه ساعته که براساس نظرات و آراء مطرح شده در مجموعه کتب تأملی در بنیان تاریخ ایران ساخته شده است، به بررسی معماری و تجزیه و تحلیل ابنیه تخت جمشید پرداخته و سپس با توجه به مانده‌های باستان‌شناسی در آن مدعی است که بر اساس نیمه کاره بودن حجاری ها و وجود برآمدگی‌های تراش نیافته در این ابنیه و ... هرگز هیچ قسمتی از تخت جمشید بیش از 40 درصد پیشرفت ساخت نداشته است. در صورت اثبات این ادعا به طور طبیعی بخش عمده‌ای از اطلاعات موجود درباره هخامنشیان تغییر می‌یابد.
این گزارش می افزاید: در این فیلم که پخش آن توسط سایت www.naria.ir صورت می‌پذیرد، ادعا به نابودی بخش عظیمی از ابنیه خشتی تخت جمشید در زمان رضاخان شده است.
فیلم مدعی است برچیدن وسیع این ابنیه خشتی سالم در تخت جمشید توسط انستیو شرق شناسی شیکاگو با هدف تغییر ماهیت و حذف هویت عیلامی تخت جمشید و نابودی بخش عمده‌ای از تاریخ ایران صورت پذیرفته است.
این فیلم سعی در ثابت کردن این مسئله دارد که مورخین غربی و عمدتا یهودی – صهیونیستی با هدف تاراج سرمایه ملی و کهن کشورمان و با انگیزه‌های سیاسی در زمان پهلوی مبدأ تاریخ ایران را از 4000 ق.م به آغاز سلسله هخامنشیان در 2500 سال ق.م منتقل کرده اند تا علاوه بر تأمین مقاصد سیاسی رژیم پهلوی، با ایجاد تاریخ سازی کاذب به تفسیر هویت ملی – اسلامی مردم ایران و ایجاد شکاف میان محل مسلمان منطقه از طریق تولید تفکرات قوم پرستانه دست یابند.
گفتنی است ناصر پورپیرار مورخ و مولف مجموعه کتاب های تأملی در بنیان تاریخ ایران از سال 1379 تا کنون 5 مجلد از این مجموعه را تحت عنوان کلی 12 قرن سکوت و پلی برگذشته توسط انتشارات کارنگ منتشر کرده است و اکنون به ادامه بیان نتایج بررسی‌های خود در وبلاگ www.naria.blogfa.com می پردازد.
 
تاریخ  ارسال:سه شنبه 29 خرداد 1386 - 10:52
 
کد:10667-1386
 
 

+ سه‌شنبه ٢٩ خرداد ،۱۳۸٦ - عارف گل سرخی 

 

 http://wwww.naria.ir/view/1.aspx?id=461

 

آمون : البته در حال حاضر، هیچ کدام از لینک های این دو خبر، کار نمی کند! و نیز جستجوی من در Google در مورد یافتن این دو خبر، حتی با توجه به کد خبری، میسر نشد! اگر کسی از دوستان اطلاعی داشت، ما را بی نصیب نگذارند! با تشکر فراوان، التماس دعا!  

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
تحلیل آمار سایت و وبلاگ