rel="SHORTCUT ICON">
وبلاگ icon
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

ستارگان دروغ و خیانت

   

پشت پرده گردانندگان فرقه های مذهبی،گروه های سیاسی- اجتماعی


تورات و انجیل؛ از وحی منزل الهی و هدایتگر تا انسان نوشته ضلالت 


قرآن؛ تنها راهنمای هدایت،سعادت و تنها کتاب معتبر آسمانی حال حاضر 


فرهنگ و تمدن ایران: دروغ های باستان شناسان و مورخان خارجی


فرهنگ و تمدن بشری ؛ بازیچه ی دست مثلا روشنفکران بین المللی 


هویت ایرانی؛ تمسخر هویت هموطنان توسط بی وطنان بی هویت 


پوریم؛پاشنه آشیل توطئه های جهانی، شاه کلید سوالات بی پاسخ انسانی 


سیاست، حربه پشت پرده مزدوران خبیث برای دکوربندی دموکراتیک تبلیغی 


مسایل متفرقه تاریخ و فرهنگ و ادب و سیاست ایران و مذاهب و ادیان   به همراه مطالب خاص تازه واردان و نخستین بازدید کنندگان

 


______________________________________________________________


   اسلام و شمشیر   ترکی و فارسی   قلم و نگارش کتیبه بیستون   حمله اعراب  آنوسی خاخام  دانشگاه شیکاگو

______________________________________________________________


عقب نشینی تدریجی اسراییل در برابر فلسطین

یادداشت برای حامد

آقای حامد. مسلمین راستین‌ترین منادیان صلح و سلام در جهان و در تاریخ‌اند. قرآن عظیم در مقاطع و مراتب متعدد متذکر شده است که دشمن اگر به سوی صلح گرایید و تیغ بر زمین گذارد باید بلافاصله از او تبعیت کرد و به ستیزه پایان داد. من نوشته‌ام که «بارقه کم فروغ» و نوشته ام که «شاید» شاهد رفتارهای موافق تاریخ از اسراییلیان شویم. تمام رهبران جناح‌های مختلف فلسطین، و حتی سرسخت ترین‌شان، یعنی حماس و حزب الله، رفتارهای تازه در حاکمیت اسراییل را جدی گرفته و به آزمایش گذارده اند. من در عین حال نوشته ام که اسراییل پس از ۵ سال جنایت مستمر و متنوع، که به امید تسلیم مردم فلسطین به کار بست، سرانجام به بی حاصلی این گونه کوشش ها دربرخورد با مسلمین پی برد، چنان که اینک ایالات متحده از آدم کشی و ششلول بندی های اش در عراق سرخورده است.

از یاد نبر که قرآن قدرتمند قانون‌نامه ی شفقت و همزیستی با دوست و دشمن است و رفتار پیامبر نیک اندیش اسلام را با بدترین دشمنان‌اش هنگام فتح مکه فراموش نکن. مسلمین یهود ستیز نیستند، اجازه ندارند «پوریم» به راه اندازند و اگر حقوق کامل فلسطینیان رعایت شود و آوارگان به سرزمین‌های اجدادی خود بازگردند حتی ممکن است که در همسایگی یهودیان زندگی کرد و از توانایی های آنان بهره برد. چرا که فرمان خدای مهربان در قرآن مبارک همین است و اضافه کنم که در میان یهودیان، روشن فکران واقعی که از صهیونیسم بیش از غیریهودیان نفرت دارند، فراوان است.

ضمنا آن طرفی که طرف دیگر را به مرگ گرفته تا به تب راضی شود، فلسطینیان‌اند، زیرا تا همین دو دهه پیش اسراییل منکر ملتی به نام فلسطین بود، سازمان آزادی بخش فلسطین را سازمان تروریست‌ها می‌نامید و اصولا اعتقادی به حقوق طرف مقابل نداشت و می‌گفت با جانیان مسلح نمی‌توان مذاکره کرد. اما مقاومت بی‌نظیر و نابود کننده ی مردم فلسطین اندک اندک صهیونیست‌ها را به عقب نشینی واداشت. ابتدا به وجود ملت فلسطین اعتراف کردند، سپس سازمان آزادی بخش و بعد استقلال سرزمین فلسطین را به رسمیت شناختند و حالا هم خواهان مذاکره برابر حقوق برای دست‌یابی به صلح اند. حامد، اسراییل فقط یکی دو گام دیگر برای عقب نشینی فضا دارد و بعد در کام دره‌ی تاریخ معلق خواهد شد. این مطلبی است که صهیونیست‌ها به تر از من و تو می دانند و اختیارات شارون در اعمال بد‌ترین جنایات علیه مردم فلسطین نتیجه‌ی تصمیم دولت مردان اسراییل به ایستادگی کامل و رد عقب نشینی بیش‌تر بود. حالا مقاومت فلسطین بر خون ریزی‌های شارون هم غلبه کرده ، اسراییل به ناچار و از فرط استیصال سیمای تازه‌ای از خود می‌سازد و نوبت مردم فلسطین شده است. باید برای استقرار حق، صبورانه ستیزه کرد، این هم دستور الهی است: و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر. سال جدید برشما شیرین باد.

نوشته شده در دوشنبه، 1 فروردین، 1384 6:3 توسط ناصر پورپیرار 

 

 

 http://wwww.naria.ir/view/1.aspx?id=299

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
تحلیل آمار سایت و وبلاگ